Tahlil ve Aşılar

Şirketlerin ve özellikle iş verenlerin personellerinden ve sağlıklarından sorumlu olduklarından ve bu sebeple personellerinin sağlık taramalarını yaptırma yükümlülüğü de iş verenlere aittir.

Şirketlerin ve özellikle iş verenlerin personellerinden ve sağlıklarından sorumlu olduklarından ve bu sebeple personellerinin sağlık taramalarını yaptırma yükümlülüğü de iş verenlere aittir.

İş verenler işe yeni başlayacak olan işçilerinden genel sağlık taraması ile ilgili raporu istemek zorundadır. Aynı zaman da her sene bu sağlık taramasının işçilere yapılması gerekmektedir. Bu işlem iş sırasında oluşabilecek olumsuz durumların önüne geçebileceği gibi olası problemlerde iş verenin zan altında kalmasının da önüne geçmektedir.

Özellikle bu uygulama işçinin yapılacak iş için sağlığının uygun olup olmadığını görmek de önemli bir rol oynar. Ancak iş verenler özellikle fazla eleman çalıştırıyorsa her sene yaptırılması zorunlu olan bu uygulama için yeterli zamanı ayırması ve elemanlarına izin vermesi gerekmektedir. Bu durum ise iş verenin iş gücünden ve zamandan fedakarlık yapması demektir.

Bu sebeple mobil sağlık hizmetleri veren bir firma olarak talepleriniz neticesinde yerinize adar geliyor, sağlık taramasından geçmesi gereken tüm elemanlarınızın genel sağlık taramalarını tam donanımlı mobil araçlarımız vasıtası ile gün içerisinde bitiriyoruz.

Ardından tahliller ve sonuçlar laboratuvara gönderilerek sonuçlandırılıyor ve uzman doktorlara gönderilecek kaşe basılıp imza atıldıktan sonra size teslim ediliyor. Bu uygulama sayesinde oldukça hızlı ve pratik bir biçimde hiç bir şeyden fedakarlık yapmak zorunda olmadan personellerinizin genel sağlık taramasını yaptırabiliyorsunuz.

Verdiğimiz hizmetler arasında;

  • Grip aşısı, hepatit aşıları ve tetanoz aşısı gibi tüm aşı gruplarının uygulanabilmesi,
  • Sadece laboratuvar ortamında yapılabilecek olan kan sayımı, kanda kurşun, sedimantasyon, kreatin, üre, ggt, ast, alt, tit, h bsag, açlık kan şekeri ve kan grubu gibi işlemlerin gerçekleştirilmesi,
  • Akciğer Grafisi ile akciğer ve göğüs hastalıklarının tespiti
  • Odyometri testi ilşe işitme problemlerinin teşhis edilmesi,
  • EKG ile kalp ve kalp sağlığı hakkında detaylı bilgi,
  • Göz hastalıkları ve görme bozuklukları testleri
  • Solunum Fonksiyonları Testi gibi zorunlu olan tüm genel sağlık taraması hizmetlerini mobil araçlarımız vasıtasıyla sunmaktayız.

Araçlarımız bu testleri gerçekleştirebilecek nitelikte ki cihazlara sahiptir. Aynı zaman da sonuçlar uzman doktorlar tarafından incelendiğinden ve sonrasında kaşelenip imzalandığından dolayı tüm mevzuata da uygundur.