Mobil SFT Testi

Personellerin özellikle çalışma saatleri içerisinde yaşayacağı sağlıksal problemler, mevcut çalışma içerisinde bulunduğu kurum veya kuruluşun yükümlüğü altındadır. Bu sebeple iş verenler, işe alacakları her personel için detaylı bir sağlık belgesi istemek zorundadırlar.

Personellerin özellikle çalışma saatleri içerisinde yaşayacağı sağlıksal problemler, mevcut çalışma içerisinde bulunduğu kurum veya kuruluşun yükümlüğü altındadır. Bu sebeple iş verenler, işe alacakları her personel için detaylı bir sağlık belgesi istemek zorundadırlar.

Aynı zamanda şartlar yerine getirildiyse personellerin her sene bu sağlık kontrollerini yenilemeleri ve taramadan olumlu sonuç alabilmeleri gerekmektedir.

Fakat iş verenler için özellikle her sene onlarca çalışanına mesai saatleri içerisinde izin vermek durumunda kalması hem iş vereni hem de işin seyrini olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Özellikle fazla eleman ve personel çalıştıran firmalar bu durumdan daha çok etikilenebilmektedirler.

Zamandan kaybın yaşanmasına ve en önemlisi iş gücünde düşüşlere sebep olan bu durumun önüne geçmek ve iş verenler ile personeli rahatlatmak amacıyla mobil sağlık taraması hizmetini tüm iş verenlere sunmaktayız.

İş verenlerin talepleri doğrultusunda mevcut bulundukları yere ikamet ederek, sağlık kontrolünden geçmesi gereken tüm personelleri hızlı bir şekilde detaylı sağlık taramasından geçiriyor, arından uzman doktorlara incelemeleri ve onaylamalı için gönderiyor, incelemelerinin yapılmasını sağlıyoruz.

Mobil sağlık taraması kapsamında verdiğimiz hizmetler ise;

  • Detaylı ve kapsamlı solunum fonksiyonları testi (SFT),
  • İşitme ile alakalı problemler ve işitme duyusu kayıpları ile alakalı odyometri testi,
  • Kalp, kalp sağlığı, kalp kasları ve sinirleri için uygulanan EKG testi,
  • Akciğer ve buna bağlı olarak gelişen göğüs hastalıklarının teşhisi için Akciğer Grafisi,
  • Hepatit, Tetanoz, Grip gibi aşıların yapılması veya tazelenmesi
  • Kan basıncı, kan değerleri, Kan gurubu belirleme, sedimantasyon ve üre gibi laboratuvar ortamında gerçekleştirilen tüm tahlillerin yapılmasını kapsar.

Bu hizmetlerimizi verebilmemiz için sağlık taraması araçlarımız özel olarak hazırlanmıştır. İş verenlerin talepleri doğrultusunda bulundukları yere kadar gidip tüm personellerini kapsayacak şekilde kapsamlı ve detaylı sağlık taraması hizmeti verebilmekteyiz. Sonuçlar direkt olarak uzman doktorlar tarafından incelenip analiz edilip sonuçlandırılmaktadır.

İş verenlere sunduğumuz bu hizmet sayesinde, personellere mesai saatinde izin vermek gibi bir ekstraya ihtiyaç duymanıza gerek yoktur. Bu size zamandan ve iş gücünden kayıp vermenizi engelleyecek, zorunlu olarak yapılması gereken bu tetkikin hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirilmesine olanak sağlayacaktır.