Mobil Göz Testi

Kurum ve kuruluşların, iş sağlığı ve işçi güvenliği için uygulamak zorunda olduğu bazı prosedürler vardır. Bunlardan birinci ve en önemlisi işçilerden işe başlama esnasında alınan ve daha sonra her sene tekrarlanan genel sağlık taraması raporudur.

Kurum ve kuruluşların, iş sağlığı ve işçi güvenliği için uygulamak zorunda olduğu bazı prosedürler vardır. Bunlardan birinci ve en önemlisi işçilerden işe başlama esnasında alınan ve daha sonra her sene tekrarlanan genel sağlık taraması raporudur.

Bunun alınmasında ki amaç hem işçinin genel sağlık durumunun yapacağa işe uygun olup olmadığını öğrenmek, hem de olası problemler de iş verenin zan altında kalmasını önlemektedir.

Bu sebeplerden dolayı, genel sağlık taramasını her işe başlayacak olan kişinin yaptırması ve her sene mutlaka tekrar etmesi gerekmektedir. Fakat bu işlem iş verenler açısından oldukça sıkıntılı durumlara sebep olabiliyor.

Özellikle büyük firmaların toplu halde işçilerini genel sağlık taramasına gönderebilmek için izin vermek zorunda kalması hem iş gücünde aşırı ve hızlı bir düşüşe yol açarken, aynı zaman da zamandan da büyük derecelerde kayıplar yaşanmasına sebep olabilir.

Bu aşamada Mobil sağlık hizmetleri veren bir firma olarak, dilediğiniz zaman ayağınıza kadar geliyor, sağlık taramasından geçmesi gereken tüm işçilerinizi donanımlı araçlarımız sayesinde genel sağlık taramasından geçiriyoruz. Bu sayede her konuda oldukça tasarruf sağlanmış oluyor.

Firmamız genel olarak yapılması zorunlu olan tüm sağlık taraması ve hizmetlerini hızlı ve güvenilir bir biçim de vermektedir. Bunlar arasında;

  • Akciğer ve Göğüs hastalıkları için genel tarama olan Akciğer Grafisi testi,
  • İşitme problemlerinin ölçümlenebilmesi için saf seslerle yapılan Odyometri testi,
  • Solunum fonskiyonlarının durumu için uygulanan SFT uygulaması,
  • Kalp hastalıkları için uygulanan EKG testi,
  • Görme bozuklukları ve göz hastalıkları için uygulanan Göz sağlığı taramaları,
  • Hepatit ve Tetanoz gibi aşıların yapılması,
  • Kan sayımı, kanda kurşun, sedimantasyon, kreatin, üre, ggt ve ast gibi laboratuvar ortamlarında yapılabilecek tüm testleri yapmaktayız.

Ayrıca bu testlerin ve tahlillerin tetkikini ve analizini uzman doktorlar yapmaktadır ve kaşeleyip imzalamaktadır. Bu sebeple hiçbir problem olmadan personellerinizin sağlık taramalarını yaptırabilir, aynı zamanda uzman doktor incelemesinden sonra sonuçlara hızlı bir biçimde ulaşabilirsiniz.

Zaman kaybını önlemek için bizi tercih edebilir, gün içerisinde tüm sağlık taramalarını hızlı ve güvenilir bir şekilde yaptırabilirsiniz.