Gezici Sağlık Aracı

Gezici Sağlık Tarama

GEZİCİ İSG SAĞLIK ARACI İLE HİZMETLER

6331 Sayılı İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanununa Göre;

İşveren;

Mevcut çalışanlarının, TEHLİKE SINIFLARINA göre 6 ay / 1 yıl / 3 yıl veya 5 yılda bir olmak üzere rutin PERİYODİK SAĞLIK TETKİKLERİ’ ni yaptırmakla yükümlüdür. (Madde 15)

İşyeri hekimi tarafında belirlenen tetkikler GEZİCİ İSG ARAÇLARI ile iş yerinde yapılmaktadır; (Sağlık Bakanlığı’ nın 2016/nisan 54567092 sayılı genelgesinde belirtilen şartlara sahip ve İl Sağlık Müdürlükleri’ nce ruhsatlandırılmış araç sahibi OSGB’ ler tarafından  hizmet sunulur)

KADİM MOBİL SAĞLIK BİRİMİ – İLGİLİ MEVZUATA GÖRE GEZİCİ İSG HİZMETLERİNİ SUNAR.

AKCİĞER GRAFİSİ

Dijital Röntgen

ODYOMETRİ

İşitme Testi

SPİROMETRİ / SFT

Solunum Fonksiyon Testi

LABORATUVAR TETKİKLERİ

Tüm Tahliller

EKG

Kalp Grafisi

GÖZ MUAYENE VE TARAMASI

Görme Derecesi Ve Kusurların Tespiti

AŞI UYGULAMALARI

Tetanoz - Grip Aşısı - Hepatit Aşısı

 

 

 

 

İş Sağlığı Çerçevesinde Düzenli Mobil Sağlık Taramaları

Mobil Sağlık Taramaları şirketinize gelerek çalışanlarınızın sağlık taramalarının yapılmasını sağlayan ekiplerdir. Şirketinize gelen Mobil Sağlık Taraması ekipleri iş yerinizde sağlık taramalarınızı hiç aksama yaşamadan gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Çalışanlarınız işlerine devam ederken sağlık taramalarından geçecektir.

Oteller, Benzin İstasyonları, Ulaşım firmaları gibi birçok çalışma yeri 24 saat hizmet verdiğinden dolayı işlerini durdurması ve çalışanlarının sağlık taraması için hastaneye gitmesi mümkün olmayacaktır. Şirketiniz bu tarz hizmet veren bir işletme ise mobil sağlık taraması sizin için ideal olacaktır.

Ekonomik açıdan mobil sağlık ekibi iş kaybı yaşamamanızı sağlar ve ücret açısından hastanelerden daha uygun olacaktır. Mobil Sağlık Taraması hem çalışmanızı durdurmadığı için gelirinizi engellemeyeceği için hem de ücret olarak daha uygun olduğu için daha az bir gider oluşturacaktır

Mobil Sağlık Taraması Nedir ve Neleri İçerir?

Mobil sağlık taraması çalışanlarınızın düzenli sağlık kontrollerinin gerçekleştirilmesini sağlar. Bu sayede çalışanlarınızın geçmiş sonuçları ile kıyaslanarak dikkat edilmesi gereken noktalar belirlenir. Eğer kötüye giden bir durum varsa erken teşhis hayat kurtarabilir.

Mobil Sağlık Taramaları Hizmetimizin Sundukları;

● İşitme Testi (Odiometri) : Genellikle yüksek sesli ortamlarda çalışan kişiler için yapılan İşitme Testleri (odiometri) duyma konusunda sıkıntı yaşanmaması için kontrol amaçlı her sene 1 kere yapılmalıdır.
● Akciğer Grafisi  : Akciğer Grafisi meslek hastalıklarından çalışanları korumak amacıyla yılda bir düzenli takip amacıyla yapılmalıdır. Akciğerde oluşabilecek sıkıntıları erken yakalamak çok önemlidir.
● Solunum Fonksiyon Testi ( SFT ) : Akciğer ile alakalı bir diğer testte Solunum Fonksiyon Testidir. Çalışanların solunumlarından yola çıkarak yapılan testte nefes alış verişleri kontrol edilir. Özellikle normalden düşük oksijen olan ortamlarda çalışan kişilerin yılda 1 kez yaptırması gerekmektedir.
● Aşı Uygulamaları : Şirketiniz için gereken herhangi bir aşı için mobil sağlık ekibinden faydalanabilirsiniz.
 Laboratuar Tetkikleri : Mobil Sağlık aracında alınana kanların Laboratuarda sonuçlarının alınıp şirketinize sunulabilir.
● Görme Bozuklukları ve Renk Körlüğü Taramaları : Çalışanlarınızın işe girişte eğer iyi görmelerini gereken bir işte çalışacaklarsa işe uygunluğu test edilebilir. Ayrıca, gözleri yoran bir iş yapıyorsanız çalışanlarınızın düzenli görme bozukluğu olup olmadığı test edilerek bir çeşit meslek hastalığı önlenebilir.
● Portör Taramaları : Özellikle mutfak, restoran, cafe gibi yiyecek ve içecek ile ilgili işlerde çalışan kişilerin sağlığının takibi için yılda 1 kez portör taraması yapılması hayat kurtarabilir.

Bu taramaların sonucuna göre eğer isterseniz yine iş yeri hekimi çalışanlarımız sizlere sonuçlar doğrultusunda neler yapmanız ve hangi çalışanlarınızın ne gibi sağlık sorunlarına dikkat etmesi gerektiğini bildirecektir. Böylece sadece iş sebepli rahatsızlıkları değil aynı zamanda genel sağlığını düşündüğünüz çalışanlarınız kendilerini sizlere daha bağlı hissedecektir. Sizde Mobil Sağlık Taramaları hizmetimizden faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.